Yüksek bel pantolon birkaç yıldır hayatımızda ve form değiştirerek hayatımızda olmaya devam edecek gibi görünüyor. Peki, yüksek belli pantolonlar nasıl kullanılır? Yanlış kullanılırsa hem üst bedenin hem de bacak boyunun kısa görünmesine yol açacağından dolayı yüksek bel pantolonları doğru kullanmak için yapmamız gerekenleri 6 maddede inceleyelim.

 

  1. Paça boyu

Dar paçalı yüksek bel pantolon giyerken dikkat etmemiz gereken şey bilekleri açıkta bırakmaktır. Pantolon paçalarını kıvırmaktan hoşlanmıyorsanız, paçaları kesip, yarım cm kadar kısmının iplerini çıkarın.

jean-pantolon-onerileri240571

  1. Üstüne ne giyelim?

Mom jeans giydiğimizde üstüne kısa bir üst giymeliyiz yoksa kombinimiz bizi olduğumuzdan kalın gösterecektir. Göbek deliğini kapatacak şekilde giydiğimiz yüksek bel pantolonun üstüne bir büstiyer giyebiliriz. Kısa giymek istemiyorsak da t-shirtümüzü pantolonun içine sokarak kullanmalıyız. Gömlek giydiğinizde de aynı şekilde gömleği pantolonun içine sokun ya da belinizde bağlayarak kullanın. Gömleğin düğmelerini v yaka şeklinde açarak boynunuzu uzun gösterebilirsiniz.

 

 

  1. Hırka ve ceketle kombinleyin

Yüksek bel mom jeans pantolonun üzerine büstiyer giyip üstüne oversize hırka ve ceketler alırsanız muhteşem görüneceğinizden emin olun. Skinny jeans pantolonları ise bileklere kadar uzun ceket, kimono ve hırkalarla kullanın.

yueksek-bel-pantolon81424164

  1. Çanta ve kemer

Küçük boy bir sırt çantası ya da çok küçük bir çapraz çanta kullanmalısınız. Büyük boy çanta kullanacaksanız elinizde taşıyın. Kemer kullanacaksanız da ince ve yumuşak dokulu bir kemer kullanın.

mom-jeans93801365

  1. Ayakkabı

Giydiğiniz ayakkabının üst kısmı açık olmalı. Bantlı ayakkabı giyecekseniz bu, ten rengi olmalı ki bacak boyunuzu kesmesin. Stiletto giyebilirsiniz. Sneaker ya da bootie giydiğinizde ise ayakkabı ve pantolon arasında en az bir parmak boşluk bırakın.

skinny-jeans26257764

  1. Saç

Kıvırcık ya da kabarık saçlarınız varsa saçlarınızı açık bırakın ve yandan ayırın. Düz saçlarınızı ise ortadan ayırarak kullanın. Eğer toplamak isterseniz dağınık ev topuzu şeklinde toplayın.

skinny-jeans3713332