Bu yıl da sokak modasında başrol 70’ler stilinin oluyor. Bohem tarz ve salaş modellerin modadaki yükselişiyle birlikte sokaklara da rahatlık hakim oldu. Sadelikten yana olanlar ve minimal tarzlardan hoşlananlar için bile ilgi çekici olan 70’ler stili kıyafetler hem yaz hem kış kombinleriyle içimizi ısıtıyor. 70’lerin vazgeçilmezleri olan aksesuarlar büyük kolyeler, saç bantları, şapkalar dışında 70’ler modasını yansıtabilmek için dolabımızda olması gereken 5 anahtar parçayı inceleyelim.

 

  1. Püsküllü yelek

70’ler modasında göze çarpan ilk detay püsküllü yelekler oluyor. Süetin modaya tekrar girişi ve inanılmaz yükselişiyle püsküllü yelek ve çantalar dolabımızda mutlaka bulunması gereken parçalar haline geliyor. Bu yeleklerin kısa ve uzun püsküllü olanları günümüz modasıyla harmanlanarak oldukça fazla tercih ediliyor.

elbise39707213

  1. Retro desenli gömlek

Retro desenli gömleklerde dikkati çeken, canlı renk ve büyük desenler oluyor. Üste oturan Retro desenli bir gömlek ve ispanyol paça pantolon kombini ile günümüze 70’lerin havasını getirebilirsiniz.

70s97388922

  1. Desenli uzun elbise

Bohem tarzın vazgeçilmezi etnik desenli uzun elbiseler, hem yaz hem kış aylarında tercih edilebiliyor. Salaş ve şık elbiseler yaz aylarında sandalet, kış aylarında ise süet botlarla kullanılarak sokak modası için vazgeçilmez parçaları haline geliyor.

goemlek64380910

  1. Yüksek belli kot şort

70’ler stili için anahtar parça denebilecek yüksek belli kot şortlar yaz kış bizimle olmaya devam ediyor. Yüksek belli kot şortlar sahte kürk ceket ve yeleklerle kombin edilerek bizi çiçek çocukların dünyasına götürüyor.

sort57454125

  1. İspanyol paça pantolon

Herkesi güzel gösterme özelliğine sahip ispanyol paça pantolonlar, her tarza göre de kombinlenebiliyor. 70’ler modasının sınırlarını aşan ispanyol paça pantolonlar, beyaz şile bezi veya dantel bluzlarla kombinlendiğinde ise kendine en yakışanı bulmuş oluyor.

70lermoda39692816