Agiz Sagligi

Vücut sağlığı için en önemli olan şey doğru beslenme olduğunu siz de biliyorsunuz. Ağız sağlığı söz konusu olduğunda da yenilen her besin daha çok önem kazanıyor. Ağız hijyeni sağlandığında ağız ve diş sağlığı da korunmuş olacaktır.  Siz de çocukluktan bu yana şeker çok yerseniz dişleriniz çürür uyarısını çokça duymuş olmalısınız.  Bu uyarının doğruluk payı olduğunu söylemekte fayda vardır.  Ağız hijyeni için karbonhidrat ve şekerli yiyecekler konusunda dikkatli olmak yeterli olabilir. Ayrıca ağız temizliği ve karbonhidrat ile şeker yenilmesinden sonra ağız içi güzel bir şekilde calkalanmasi da alışkanlık haline getirilmelidir.

agiz hijyeni

Siz de ağız sağlığı konusunda mümkün olduğu kadar dikkatli olmaya çalışıyor musunuz? Genel olarak bildiğiniz konulardır aslında. Ağız hijyeni için öncelikle sürekli bir temizlik alışkanlığı edinmek gerekiyor. Ve güçlü dişler de en güzel ağız hijyeni niye sağlamaya büyük fayda sağlayacaktır.  Sağlıklı bir bünye ve sağlıklı bir ağız ile dış için kalsiyum minareler bakımından zengin beslenmek en doğrusu olacaktır.  Ayrıca özellikle de şekerli gıdalardan mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekiyor. Bunların ağzımızda durması bakterilerin hızlı bir şekilde üremesi neden olacaktır.  Siz de çürümüş bir dış ve kötü bir görüntü istemezsiniz değil mi? Peki bunun için doğru beslenme konusuna da dikkat ediyor musunuz?

Dogru Beslenme

 

 

Artık ağız hijyeni için küçük ama önemli alışkanlıkları yaşam haline getirmelisiniz. Böylece çok daha sağlıklı dişlere sahip olacaksınız.  Doğru beslenme konusunda dikkatli davranıyorsanız sizi tebrik etmek gerekir. Ağız sağlığı ve hijyeni için doğru yoldasınız demektir. Tam anlamı ile doğru beslendiğini söylenemez diyenlerden iseniz, artık daha dikkatli olmanın zamanı geldi ve geçiyor.  Sağlıklı bir ağız için ağız hijyeni ve doğru beslenme en doğru anahtar olduğunu unutmayın.

Dogru Beslenme