Sevdiğiniz insanla; birlikteliğiniz sonucu, sadece ikinize ait olan bir canlı dünyaya getirmek eşsiz bir duygudur.O bebekte sadece sizin ve sevdiğiniz insanın parçası bulunurken size yaşattığı mutluluğu kelimelere sığdıramayız.

anne-baba-olmaya-hazirlik

Her insan sağlıklı bir şekilde yaşamak, mutlu bir evlilik yapmak ve sağlıklı bir şekilde aşık olduğu insandan bir bebek dünyaya getirmek çok ister.

Yaşamı boyunca size bağlı olan, sizin yıllarınızın, duygularınızın, huylarınızın, güzelliğinizin bir yansıması olan çocuk dünyaya getirmek üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur.

hamile-anne

Anne baba olmaya karar vermek eşsiz bir duygudur. Anne ve baba olmanın beraberinde getirdiği sayısız sorumluluk vardır. Bu sorumluluklara önce psikolojik olarak sonra da maddi olarak hazır olmak gerekir.

baba-olmak

Bebek sahibi olmak öncelikle, ona bakacak yeterli maddi manevi imkanı içinde barındırmaktadır. Bu maddi imkanlar; bebeğin giyiminden, mamasına, okul çantasından lise kitaplarına, üniversite mezuniyetinden düğününe kadar olan sürede sizin yapacağınız maddi sorumluluklardır.

anne-baba-olmaya-psikolojik-hazirlik-830

Sırayla bahsedince uzun bir süreç gibi gelir ancak, öyle çabuk geçecek ki zaman, siz bile anlamayacaksınız minik kızınızın bir gün gelinlik giyeceğini. Aşkınızın bir yansıması küçük bebeğinizi ömrünüze katmak, onunla mutlu bir şekilde yaşamak, ilk adımını görmek, ilk gülüşünü görmek, ilk kokusunu hissetmek size inanılmaz bir enerji kaynağı olacaktır.

anne_baba_olmaya_psikolojik_hazirlik_h49484

Sağlıklı bir bebek beklentisi ve uzun ömürler yaşaması dışında mutlu anlar haricinde, elbette uykusuz geceler, huzursuz zamanlarınız da olacaktır. Bebeğinizin bazen gece 4te uyuduğunu görecek, bazen gaz sancısıyla ağladığını duyacaksınız. Ancak bu anların yanında, size yaşattığı mutluluklar, bir gülüşü, bir kahkahası, ilk anne ya da baba demeye başlaması sizin için bu anları geçersiz kılacaktır.

bebek
Yaşattığı bu minik mutluluklarla, kocaman bir kalbe sahip olacaksınız, gülüşüyle ömrünüze ömür katacaksınız. Anne baba olmadan önce bu adımları biliyorsanız, bebeğinizin ilk gülüşü, minicik ayakları, mis gibi kokusu hafızanıza kazınacaktır. Bizden söylemesi.