Aski Olduren Seyler

İlişkiler ilk başladığı günkü gibi tutkuyla devam etmeyebilir. Çiftlerin ilişkiyi canlandırmak için bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Aşkı öldüren şeyler  vardır.


İletişimsizlik:

Aşkı öldüren diğer şeylerden birinin iletişimsizlik olduğu biliniyor. Eşler aynı zamanda birbiriyle çok iyi arkadaş olmalıdır. Kişilerin arasındaki iletişimin sürekli devam etmesi ve arkadaşlık bağlarının kopmaması gerekir. Eşler aynı zamanda birbirleriyle birer sırdaş olmalıdır. İlişkide zamanla birbirinden uzaklaşan çiftler, iletişim eksikliğini kaybederler bu da yavaş yavaş aşkı kaybettirmeye zemin hazırlar.

Aski Olduren Konular

Monotonluk:

Aşkı öldüren şeylerin başında gelen monotonluk, ilişkilerin katillerinden biri sayılıyor. Çiftlerin sürekli tekrarlayan monoton düzenin içinde bulunması, ister istemez aşkı öldüren konular içinde oluyor. Buna bağlı olarak, çiftler küçük sürprizler veya ufak tatil kaçamaklarıyla ilişkilerini canlı tutabilirler. İlişkiye heyecan katmak adına, çiftler bugüne kadar katılmadığı aktivitelere katılıp, zamanlarını daha dolu dolu geçirmeye çalışmalıdır.

Kıskançlık:

İlişkiyi zedeleyen diğer konulardan biri de kıskançlıktır. Eşlerin birbirine güvenmemesiyle başlayan kıskançlıklar ilişkiler için büyük risk taşıyor. Eşlerin öncelikle birbirine güvenmesi ve bunu eşine hissettirmesi gerekiyor. İlişkilerde güven tam anlamıyla karşı tarafa hissettirilmelidir.

Aski Olduren Seyler

İlgisizlik:

Aşkı zedeleyen diğer konulardan biri de ilgisizlik. Çiftlerin birbirlerine yeterince zaman ayırmaması, ilişkileri öldürebilecek konulardan biri oluyor. Çiftler birbirlerine özel olarak zaman ayırmalı ve ilgisini belli etmelidir. İlgisizlik gibi aşırı ilgide ilişkiyi zayıflatan diğer konulardan biri oluyor. İlgisini dengede tutan kişilerin ilişkileri daha sağlıklı bir şekilde yürüyor.

Saygısızlık:

Aşkı öldüren şeyler arasında buna ek olarak saygısızlıklar, çiftlerin birbirine olan davranış biçimi, ilişkinin saygının bitme eşiğine gelmesi gibi sonlar getiriyor. Özellikle saygısını yitiren ilişkilerin sonu genelde kötü şekilde bitiyor. Bu yüzden çiftler her konuda birbirine saygı göstermeyi elden bırakmamalıdır.