Evimizin neşesi olan çocuklar. Evin en önemli parçalarıdır onlar. Olmazsa olmazlardır. Her zaman onlar için en iyisini isteriz. Onlar için çabalarız. Onların istedikleri olsun diye odalarını da onlar için düzenleriz. Yüzleri gülsün isteriz. Çocukların büyüdükçe en çok vakit geçirdikleri yerler odaları olmaktadır.

Bugünde sizlere bunun için çocuk odalarına dekorasyon fikirleri sunmak istiyoruz.

-İlk dekorasyon fikrimiz çocuklarınızın yaratıcılıklarını geliştirin. Onlar için yap bozlardan, zeka küplerinden çeşitli zihin becerisi geliştiren bir köşe yapın.

yapboz-cocuk

-Kız çocukları annelerini mutfakta gördüklerinde onlara özenebilir. Onların da iyi bir aşçı olmaları için odalarının bir köşesi oyuncak mutfak eşyalarıyla süslenmelidir.

kiz-cocuk-odasi

-Çocuklarınıza el becerileri kazandırmak için onların odalarında onlara boyama yerleri yapın, o köşe sadece onların olsun. Duvarları kağıtla kaplayın, çocuklarınız boyadıkça kağıtları çıkarıp yenilerini yapıştırın.

KRAFT-PAPER-IDEAS-1

-Yataklarının baş kısmına bir kütüphane yapın. Kütüphanenin renkleri onun sevdiği renklerden oluşsun. cıvıl cıvıl olsun. Kütüphanenin raflarına da onun dikkatini çekmesi için oyuncaklarından da koyun.kütüphane-cocuk

-Çocuğunuzun odasını geniş ve ferah seçin.İmkanınız varsa  odanın tam ortasına bir salıncak yapın, dilediğinde sallansın.

salincak-cocuk

-Çocukların odasında herhangi bir yere gizli bölme yapın. Mesela bu gizli bölme yer olabilir. Bu bölmenin içine genelde değişik şeyler koyun, bir gün oyuncağını bir gün boyama kitabını. Çocuğunuz o bölmedeki eşyayı kendisi alsın oynasın, boyasın.

s-42e30d6a26bdbfb2104403ebfc9f9ebebac81f8d