DAHA İNCE VE DAHA UZUN GÖRÜNMEK İÇİN İPUÇLARI

Her kadının hayali olduğundan daha ince ve uzun görünmektir. Aynı zamanda olduğundan daha kısa ve kilolu görünmek de istenmediği için bir stil arayışı içine girilir. Doğru tercihlerle, zarif bir görünümün tüyolarını bilmek isterseniz bunlar için sizlere çok basit tüyolar:

 Her Şeyden Önce: Duruş

 Kambur durmak hem sizi olduğunuzdan kısa gösterir hem de estetik değildir. Omuzlarınız geride dik bir şekilde durmalısınız. Bu sayede giydiğiniz kıyafetler de üstünüzde daha güzel duracaktır.

ispanyol-pantolon66843439

 Saç Kesimi

Uzun saçlarınızın boyunuzu kısalttığını hiç düşünmüş müydünüz? Boyunuza oranla fazla uzun olan saçlarınız olduğunuzdan daha kısa görünmenize yol açar. Boynunuz ne kadar görünür olursa, boyunuz da o kadar uzun görünecektir.

kuecuek-canta45675205

Doğru Seçilmiş Kıyafet ve Aksesuarlar

Son zamanların modası olan yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterir.  Bu pantolonlarınızı bol veya ispanyol paça seçerseniz işiniz kolaylaşır. Topuklu ayakkabılarla kullandığınızda istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Ayakkabılarınızı bilekten bağlı seçmemeye özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra dizinizin üstünde seçeceğiniz kısa elbiseler bacak boyunuzu uzatacaktır, tabii ki mini etekler de.

mini-etek86065230

 

Giydiklerinizin tek renk olmasına dikkat edin. Bu sayede bir bütün yakalayıp daha uzun ve ince görünebilirsiniz. Kısa boyluysanız tişörtlerinizi, bluz ve elbiselerinizi V yaka seçmelisiniz. Boyun kısmınız daha uzun gözükecektir ve bu tüm duruşunuza incelik kattığı gibi, uzun bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Puantiye ve enine çizgilerden kaçmalı ve dik çizgili kıyafetlere yönelmelisiniz.tek-renk70624009

İnce Kemerler ve Uzun Kolyeler

Aksesuarlara gelirsek, kemer seçiminizi de ince yapmalısınız. Aksi taktirde sizi ikiye bölen bir çizgi olarak gözükebilir. Uzun kolyeler de ince ve uzun görünüşünüze katkı sağlayacaktır. Çantalarınızı da küçük boyutta seçmeye özen göstermelisiniz.

kemer-etek

Doğru tercihlerle daha ince ve uzun bir görünüme kavuşmak bu kadar kolay.