Hemen hemen her annenin şikayet ettiği konulardan birisi de doğum sonrası dökülen saçlardır.

” Peki neden doğum sonrası saçlar dökülür ?”

İşte tam da bu sorunuzun cevabı için sizlere bu gün ki konumuz da. Doğum sonrası dökülen saçlarınızın nedenleri hakkın da bir araştırma yaptık. O zaman ne duruyorsunuz haydi bir an önce başlayalım da sizler de bir an önce saçlarınızın dökülme nedeni hakkın da bilgi sahibi olunuz.

Sevgili arkadaşlar yapılan araştırmalara göre doğumdan sonra saç dökülmesinin en büyük nedeni hamilelik dönemi boyunca yüksek miktar da salgılanan östrojen hormonun doğumdan sonra normal seviye de salgılanmasıdır. Saç dökülmesi östörojen hormonu azaldıkça dökülür. Peki bu dökülme ne zaman kadar sürer ve kalıcı mıdır? Arkadaşlar yukarı da da dediğim gibi östörojen hormonu azaldıkça saçlar daha da dökülür. Bu dökülmeler doğumdan sonra iki ya da altı ay sürebilir. Ancak korkulacak bişi yoktur. Çünkü saç dökülmesi kalıcı değildir.dogum-sonrasi-sac

 

 

 

 

 

 

 

Saçlar loğusa döneminden sonra yani döküldükten sonra tekrar yenilenir ve eski güzel görünümüne kavuşur. Bunun yanı sıra herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile de saçlarınız dökülebilir. Bunu öğrenmek için bir doktora başvurmak iyi bir seçim olacaktır. Peki saç dökülmesi için neler yapılabilir.

Arkadaşlar bu herhangi bir sorundan dökülmediği için aslın da yapabileceğiniz pek birşey yoktur ancak dökülmeyi yavaşlatmak için markası iyi olan bir şampuan kullanmak sizin için iyi olacaktır.