Her kadın dudakları dolgun görünmesini ister. Bunun içinse estetik yaptıran pek çok kişi vardır. Fakat estetik benzeri yöntemler yerine daha doğal tüyolar ve makyaj hileleri ile dudaklarınızı olduğundan çok daha dolgun gösterebilmek mümkün. Nasıl olduğunu merak edenler yazımızı okumaya devam edin.

dudagi-dolgun-gostermek

Tarçından Yardım Alın

Kan şekerini kontrol altına alan, soğuk algınlığını önleyen doğal dezenfektan olarak bilinen tarçının dudaklarınızı dolgunlaştırabileceğini de biliyor muydunuz? Tarçın kan dolaşımını hızlandırarak ve dudaklardaki ölü derinin temizlenmesini sağlayarak dudak dolgunlaştırma için vazelin ile birlikte kullanılmaktadır. Öncelikle dudaklarınızı vazelinle nemlendirmeli ardından az miktarda tarçın ile dudaklarınıza hafif hafif masaj yapmalısınız. Dudağınızda karıncalanma hissedene kadar bir iki dakika bekletmeli sonra güzelce temizlemelisiniz.

dudak-dolgunlastirma-yontemleri

Dudak Kalemleri

Dudak dolgunlaştırma için en kolay ve hızlı etki eden yöntem, dudak kalemleri ile dudağa çerçeve çizmektir. Rujunuzun kalıcılığını da arttıracak dudak kalemlerini rujunuzdan daha açık tonda seçerek dudak çizginizin biraz üstünden sürüp daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise dudak çizginizin çok üstünden sürmemenizdir. Çünkü bu yapay bir görünüme sebep olur.

Ruj Rengi

Koyu renkler her ne kadar iddialı ve şık görünse de dudaklarınızı olduğundan daha inçe gösterecektir. Eğer dudaklarınızın ince olmasından şikâyetçiyseniz daha açık ve orta tonda rujlar kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştırma İçin Tüyolar2

 

Highlighter Kullanmak

Üst dudağın kıvırma noktası olan ve cupid’s bow olarak da bilinen noktadan, buruna kadar olan kısma, highlighter olarak da bilinen aydınlatıcı makyaj ürünlerini kullanarak da dudağı dolgun göstermek mümkün olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise highlighter uyguladıktan sonra güzelce dağıtarak yapay görünümü engellemektir.