Erkekler ilişkiye başlamadan önce kadınlarda birçok özellik aramaktadır. İşte erkeklerin kadınlarda aradığı 10 özellik;

1-Anlayışlı Olmak

kadin-erkek1

Erkekler yaşadıkları bir olay sonrasında karşı taraftan durumu o anlatmadan anlamasını bekler. Bazı durumlarda yaşadığı problemi anlatabilir. Bütün anlatımlara ve imalara karşı kadınlardan anlayış beklerler.

2-Anne Profiline Uygun Olmak

kadin-erkek2

Uzun vadeli ilişkilerde erkekler, kadınları geleceğin annesi olarak gördükleri için iyice gözlemlerler. Kadınların çocuklarla ilişkisi, onlara düşkünlüğü ve sorumluluk duygusu erkeklerin kadınlarda aradığı özellikler arasındadır.

3-Aile Kavramına Önem Vermek

kadin-erkek3

Erkeklerin kadınlarda aradığı özelliklerin başında kadınların aile kavramına önem vermesi geliyor. Kadınlardan kendi ailelerine saygı duymalarını ve onları benimsemelerini isterler. Erkekler, yaşanabilecek problemleri aile kavramına sığınarak çözülebileceğini düşünürler.

4-Soruları Sorun Haline Getirmemek

kadin-erkek4

Kadınların sorgulayıcı tavırları ve araştırmacı yönleri bazen erkekleri çılgına çevirebiliyor. Erkekler, kendilerine çok fazla soru sorulmasından hoşlanmazlar dolayısıyla az soru soran kadınlarla daha mutlu olabileceklerini düşünürler.

5-Nerede Ne Yapacağını Bilmek

kadin-erkek5

Erkekler, karşılaştıkları sorunları kadınlar gibi derinlemesine inceleyerek çözemezler. Dolayısıyla sıkıntılarını birlikte olduğu kişiyle paylaşıp, onun fikirlerine göre çözüme kavuşturmak isterler. Nerede, nasıl davranılacağını bilen kadın figürü, erkeklerin ilk tercihleri arasındadır.

6-Güven Vermek

kadin-erkek6

Erkekler, sevgilerini riske atmaktan hoşlanmazlar. Dolayısıyla kendilerine güven verebilen kadınları tercih ederler. Kadınların güven vermesi ilişkilerin temeli niteliğini taşır. Kadının güven veren bir yapıda olması erkeğin ona daha çok bağlanmasını sağlar.

7-Sıkıntıları Unutturacak Neşeye Sahip Olmak

kadin-erkek7

Erkekler için ideal eş, sıkıntıların üstesinden gelebilen eş demektir. Yaşanılan sıkıntı ne olursa olsun motivasyonunu hiç kaybetmeyen ve erkeği en zor anında bile neşelendirebilen kadın, erkekler için evlenilecek kadındır.

8-Kişisel Bakımına Özen Göstermek

kadin-erkek8

Erkekler için kişisel bakıma özen göstermek makyajdan ibaret değildir. Kadınların makyaj yapıp yapmamasından çok kadınların kendilerine özen göstermesi erkekler için oldukça önemlidir. Erkekler için bir kadın gerek kokusuyla gerek temizliğiyle gerekse de giyim kuşamıyla her zaman bakımlı olduğunu göstermelidir.

9-Zevk Uyumunun Olması

kadin-erkek9

Erkekler, zevklerinin çoğunlukla uyuştuğu kadınları seçerler. Ortak zevklerin ilişkiyi güçlendirdiğine inanırlar.

10-Erkeğe Özgür Olduğunu Hissettirmek

kadin-erkek10

Erkekler özgür olduklarını hissettiklerinde kadınlarına olan sevgileri artıyor. Çok aşırı dozda özgürlük, erkeklere yaramıyor fakat ideal dozda bir özgürlük duygusu yaşatan kadınlar, erkeklerin seçimini kolaylaştırıyor.