Evet Geldik Haftanın filmine

Geçtiğimiz günlerde çıkan Harry Potter ve Lanetli Çocuk kitabını duymayan kalmıştır.

Harry Potter severler kitabı alır almaz okumuş ve ön izlemelerini sosyal medya da paylaşmışlardı.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
Bu film var ya bu film Harry Potter severler için yepyeni bir dünyanın kapılarının açılması demek.Filmdeki konsept farklı olsa da  asıl olay BÜYÜ.  

JK Rowling’in aynı isme sahip fantastik ansiklopedik kitabına dayanan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi fantastik yaratıklar hakkında bir kitap yazan bir yazarın gezi notları olarak karşımıza çıkıyor.
Harry Potter’ın onun kitabını okumasından 70 yıl önce kitabı yazmış olan Newt Scamander’ın New York’ta yaşadığı maceraları konu alan kitap genç bir  kaşifin New York’un gizli cadı ve büyücü komitesiyle yaşadıkları olayları da içeriyor…
Yıldızlı kadrosu ile  dikkat çeken yapımın yönetmenliğini yine ve yeniden   David Yates üstleniyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen basın toplantısında JK Rowling bir süpriz yaparak filmin 5 seriden oluşacağı haberini verdi. Bu konudan habersiz olan oyuncular sevinçten ne yapacaklarını bilemediler.

Filmde zamanın kötü büyücüsü olan Gellert Grindelwald rolünü ise Johnny Depp canlandıracak. Genç kaşif yazar Scamander rolünü Danimarkalı kız ve Her Şeyin Teorisi filmlerindeki başarılı performansıyla hatırlanan Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne üstlenirken, filmin kadrosunda Ezra Miller, Colin Farell, Katherine Waterston, Zoë Kravitz, Ron Perlman ve Jon Voight da yer alıyor.

18 Kasım da vizyona girecek olan film çok ses getireceğe benziyor. Biletlerin ön satışları başlamış durumda izlemek istiyorsanız biletiniz şimdiden alın yoksa spoiler yemekten ciğeriniz solar bizden demesi.