Fantastik Kitap Okumayı Sevenler İçin En iyi 6 Seri

0
845

Fantastik kitaplar her zaman büyüleyici olmuştur.Okurken sizi uzak diyarlara götürüyorsa sizde bizdensiniz.Fantastik kitap okumayı seven insanların hayata her zaman farklı bir açıdan baktığını biliyoruz.Bu seride, sevebileceğiniz en iyi 6 fantastik kitapları derledik.

1.Harry Potter Serisi

harry-potter

Bilindiği üzere Harry Potter büyü severler için en efsane filmlerden birisidir.İngiliz yazar. J.K  Rowling tarafından yazılmıştır.7 kitap şeklinde karşımıza çıkan Harry Potter serisinin 8.kitabı geçtiğimiz günlerde yayınlamıştır.Genç bir çocuğun büyücü olduğunu örenmesiyle başlayan hikaye ileride çok büyük olaylara kadar gitmektedir.Kesinlikle okumanızı tavsiye ettiğimiz kitapların başında geliyor.Serinin filmleride çekildiği için kitabı okuduktan sonra,filmleri izlemenizi öneriyoruz.

2. Yüzüklerin Efendisi Serisi

yüzüklerin-efendisi

Bir yüzük,neler yapabilir? Nasıl bir savaşa sürükleyebilir insanları? İşte, orta çağı anlatan en iyi fantastik kitap diyebileceğimiz bir eserdir Yüzüklerin Efendisi.3 kitaptan oluşan seride,Orta çağda gerçekleşebilecek her türlü olay işlenmiştir,İnsanlar,Orklar,Büyücüler,Cüceler ve nicesi.Seride büyülü güçlere sahip bir yüzük ve onun için verilen savaşlardan bahseder. J.R.R Tolkien’in eseri dünyada en çok satış yapan kitap listeleri sırasında en başlarda geliyor.Bu seri içinde filmler çekilmiştir ve gerçekten başarı bir yapıt ortaya çıkmıştır.Kitapları okuduktan sonra filmlerinide izlemenizi tavsiye ederiz.

3. Alacakaranlık Serisi

alacakaranlık

İşte bu.Vampirler ve Kurt adamlar. Birbirine düşman iki fantastik varlık.Bir insana aşık olan bir vampir ve kurt adam. Aşk,gençlik gibi konuları işlendiği kitap gerçekten çok başarılı bir etki aldı. Bu etkileyici hikayede konular gerçekten çok iyi işlenmiş. 5 kitap şeklinde çıkan seri gerçekten sürükleyici bir etkiye sahip.Kitapların çok fazla ilgi görmesi film yapımcılarını heyecanlandırdı ve serinin filmleri çekildi.Filmler de izleyici tarafından çok beğenildi ve kabul edildi.Önce kitaplarını okuyun,filmlerde kitapta geçen bazı yerler alınmamış.

4. Kara Elf Üçlemesi

kara-elf-üclemesi

Kara Elf Üçlemesi unutlulmuş diyarları konu alan bir kitap serisi. Tolkien’in bir hayranı olan R.A.Salvatore tarafından kaleme alınmıştır. Drizzt efsanesi serisinin ilk üçlemesi olarak da bilinir.Drizzt kendi kötü toplumundan ayrılmak istemiş ve kendini farklı diyarlara doğru yolculuğa atmıştır.Dışarıda başına bir çok olay gelmektedir.Okumanız gereken çok farklı bir seri daha.

5. Açlık Oyunları

açlık-oyunlari

Amerikalı yazar Suzanne Collins tarafından kaleme alınan seri fantastik ve aksiyon severler için vazgeçilmez olabilir.Sürükleyici anlatımı ile kitap ile okuyucu arasında sağlam bir bağ oluşturmakta.Kuzey Amerika’da kıyametten sonra kurulmuş olan Panem’de yaşayan 16 yaşındaki Katniss Everdeen’nın ağzından anlatılmaktadır.Açlık oyunları her yıl düzenlenen bir televizyon programıdır. 12-18 yaşları arasındaki kız ve erkeklerin tek bir kişi kalana kadar savaştıkları bir oyundur. Kitap belirli bir kitleye hitap ettikten sonra film çalışmaları başlamış ve çekimleri yapıldı.23 Mart 2012 de gösterime sunuldu.

6.Buz Ve Ateşin Şarkısı

buz-ve-ates

Buz ve ateş Amerikalı yazar George R.R. Martin tarafından yazılmış epik fantezi türünde bir romandır. Seri halen devam etmektedir. İlk kitap 1991 yılında yazmaya başlamış olup Taht oyunları (Game Of Thrones)  adıyla 1996 da yayınlanmıştır.Kitap Westeros ve Essos’ta binlece yıl öncesinde geçmektedir.Hikayeler 3.şahıs tarafından 31 karakterin bakış açısıyla anlatılır.Kitapta çok fazla cinsellik ve şiddet konusu işlenmiş olup olağanın dışında bir sunum sergilemiştir. Şu anda kitap Game Of Thrones adlı  filmde anlatılır.Dizi 7.sezon çekimleri için çalışmalara devam ediyor.