Far Nasıl Kullanılır? Far Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bakışlarının çekici ve derin olmasını isteyen her kadın göz makyajına önem vermektedir. Göz makyajında en zor olan ve asıl derinliği kazandıran ise göz farı uygulamasıdır. Göz farı uygulaması diğer makyaj ürünlerinden teferruatlı olsa da yazımızı okuyarak far nasıl kolay bir şekilde uygulanır öğrenebilirsiniz.

far-uygulamasi-far-nasil-kullanilir

Fırça Seçimi ve Temizliği

Far uygulamasında ilk ve en önemli adım uygulayacağınız fırçanın belirlenmesidir. Piyasada birçok çeşitte ve markada far fırçası bulunmaktadır. Bunlardan size en uygun olanı seçmeli ve birkaç farklı özellikle farı makyaj çantanızda bulundurmalısınız. Özellikle daha doğal makyaj uygulaması elde etmek için karıştırma fırçaları mutlaka olması gereken fırçalardandır. Fırça seçimi kadar fırçanın temizliği de oldukça önemli bir adımdır. Temiz cildinize bakterili fırçalarla far uygulaması yapmak istemiyorsanız mutlaka haftada bir ya da birkaç kere fırçalarınızı yıkamalısınız.

far-seciminde-nelere-dikkat-edilmeli-far-kullanimi

 

Far Bazı

Uyguladığınız farın asıl rengini elde edebilmek ve daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için mutlaka far uygulamasına geçmeden bir far bazından yararlanmalısınız. Ayrıca uyguladığınız far bazı sayesinde farınız daha kalıcı olacak ve gün içinde tazeleme ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

 

Far Seçimi

Piyasada birçok çeşit ve renkte göz farları satılmaktadır. Farları seçerken ilk olarak gideceğiniz yeri esas almalısınız. Günlük doğal bir makyajda daha açık, gece gezmelerinde ise daha koyu ve simli far tercihinde bulunabilirsiniz.  Ayrıca giyilen kıyafete göre far seçimi de artık eskide kaldı. Aksine kıyafetle farın birebir aynı renkte olması günümüzde demode bulunmaktadır. Bu yüzden far seçiminde kıyafete değil göz tipinize göre bir seçim yapmalısınız. Gözleri içe gömük kişiler daha koyu tonlara yönelmeli, gözü uzak olanlar  göz kapaklarının dış kısımlarına uyguladıkları farı içeri doğru dağıtmalıdır. Asya tipi gözler ise göz farı uygulaması için oldukça şanslılardır çünkü dümdüz göz kapakları sayesinde uyguladıkları far pürüzsüz görünecektir.