Birçok kısa insanın boy takıntısı vardır. Çoğu zaman psikolojik sorunlara sebebiyet veren bu takıntıyı en azından resimler vasıtası ile atlatabiliriz. Hayatımızın her anında gezmeye gittiğimizde ya da aklımıza düştüğümüzde resim çekiniyoruz. En azından fotoğraflarda uzun gözükerek kendimizi iyi hissedebiliriz. Peki ama fotoğraflarda uzun çıkmanın püf noktaları nelerdir? İşte size bu yazımızda püf noktaları derledik.

1) Fotoğraf çekinirken saçlarınızı düzeltmeniz, saçlarınızla oynamanız dikkati üst tarafta yoğunlaştıracağı için sizleri uzun gösterecektir.

sac

2) Şimdi söyleyeceğimiz püf nokta ise yalnızca fotoğraflarda değil aynı zamanda da günlük hayatta uzun gözükmenizi sağlayacak. Dik durmanız her zaman sizleri uzun gösterecektir. Özellikle bayanların fotoğraf çektirirken omuzlarını geriye atması da resimlerde uzun gözükülmesini sağlar.

fotograflarda-uzun-cikma

3) Fotoğraf çekinirken bir ayağınızı diğer ayağınızın önüne koymanız daha uzun gözükmenize neden olacaktır. Çünkü bu hareket bacak boyunuzun kısa gözükmesini engellemektedir. Bu sayede de olduğunuzdan daha uzun gözükürsünüz.

uzun-boy

4) Özellikle bayanların yaptığı parmak uçlarında durmak da uzun fotoğraflarda uzun gözükmenin bir formülüdür. Bu sayede hem fiziğiniz mükemmel gözükecek hem de uzun görüneceksiniz.

nasıl-uzun-gorunebilirim

5) Fotoğraf çekinirken uzun gözükmek için uygulanan bir diğer yöntem ise fotoğraf makinesini vücudunuzun altında tutmaktır. Bu sayede daha uzun bir gövdeye sahip gibi gözükecek ve çok daha uzun görüneceksiniz.

kiyafet-boy

6) Giydiğiniz kıyafetlerde boyunuzun uzun gözükmesinde oldukça önemlidir. Tek renk giyinmezin sizleri olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Eğer çok renkli giyinirseniz olduğunuzdan da kısa gözükebilirsiniz.

ten-rengi-elbise

7) Diğer bir önemli husus ayakkabı rengidir. Ten rengi ayakkabı giymeniz sizi daha uzun gösterir. Çünkü ten rengi olan topuklu ayakkabıların nerede başlayıp nerede bittiği net olarak görülemediğinden bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir.

ten-rengi-ayakkabi

8) Yüksek bel pantolonlar bacak boyunuzu daha uzun gösterir. Bu haseple fotoğraflarda da daha uzun gözükürsünüz.

yuksek-bel-pantolon