Mevsimler arası geçiş dönemleri hem mağazalarda havaya uygun bir şey bulmak konusunda hem de havayı tahmin edip ona göre giyinmek konusunda zorlu geçer. Yaz aylarından bahara geçişlerde sandalet mi giysem acaba yağmur yağar mı soruları sonbaharda yerini penceren gördüğüm bu güneş sıcağı mı temsil ediyor yoksa ayazı mı sorusuna akla getirir.

Mevsim geçişlerinin en kurtarıcı kombini her telden bir kat kıyafet giymektir. Yaz aylarının geçişinde ince triko bir hırka ya da kazak yağmurun es geçtiği günlerde bele bağlanarak kombine ayrı bir hava katarken yağmur yağdığında giyilerek ne kadar iyi karar vermişim dedirtir insana. Sonbaharda ise kısa kollu bir tişört ya da ince bir triko üzerine giyilen denim ya da deri ceketler mevsim geçişlerinin en kadim dostlarıdır.

sonbahar-kis-gecis-sezonu-kiyafet-modasi

  • Trikolardan Vazgeçmeyin

Her sezon her hazır giyim markasında bulabileceğiniz trikolar mevsimlerin başlığına uygun olarak koruyucu ya da ana parça haline gelir. Zaten yaz aylarında dahi mağazalarda triko bulabilmemizin sebebi de budur. Her renk her desen trikolar daimi hazır parçalardır.
triko-gecis-donemi-onerileri

  • Sweatshirtleriniz Her Mevsim Dolabınızda Hazır Bulunsun

Yazlık kışlık dolaplarının bir diğer olmazsa olmazı da sweatshirtlerdir. Oversize olarak tabir edilen bedeninizden daha büyük sweatshirtler yaz aylarında neolur ne olmaz diye yanınıza aldığınızda hava iyi gitmeye devam ederse bir aksesuar serinlik başlarsa da kısa denim şortunuzun üzerinde bir elbise veya farklı parçaların bir araya gelişiyle oldukça havalı bir tarza dönüşür.
sweatshirt-gecis-sezonu-onerileri

Spor Ayakkabılarınızdan Vazgeçemiyor Musunuz?

Spor ayakkabılar artık her tarzdan kıyafetin tamamlayıcı parçaları haline geldi. Bununla beraber firmalarda bundan nemalanarak her materyalden ayakkabı üretmeye başladı. Soğuk havalara geçiş sürecinde yaz aylarında ayağınızdan çıkarmadığınız bu ayakkabıların daha kalın tabanlı ve içi daha kalın olanlarını rahatlıkla kombinlerinizde kullanabilirsiniz.