Çok küçük görünen pratik bilgiler yeri geldiğinde hayatınızda çok önemli rol oynayabilir. Bu sebeple şimdi paylaşacağımız bilgileri bilmenizde fayda var.

1.Sağlıklı Kilo Verin: Hızlı kilo alıp vermeniz kilo vermeye direncinizi arttırır. Bu sebeple hızlı kilo değil sağlıklı kilo vermeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

saglik

2.Yeşili Sev: Yapılan araştırmalara göre yeşil sebze ve meyve yiyen kişiler diğer kişilere oranla daha az kanser ve kalp rahatsızlığı yaşamaktadır. Bu yüzden yeşili sevin!

yesil-sebze

3.Tuzlu Suyla Temizlik: Meyve ve sebzelerinizi tuzlu su ile yıkamayı alışkanlık yapın. Tuzlu su meyve ve sebzelerinizi çok daha temiz yapacaktır.

tuzlu-su

4.Fazla Limon: Limon sıkarken çok daha fazla su elde etmek isterseniz, yapmanız gereken limonu yıkayıp kurulamanın ardından çatalı limona batırıp sıkmanızdır.

limon

5.Nane Çayının Faydaları: Nane çayı, midenizde olan gazı çıkarır, midenizin doluluk hissini azaltır, yemeklerin hazmını kolaylaştırır ve midenizin çok daha hızlı boşalmasına olanak sağlar.

nane-cayi

6.Koku Giderici Süt: Eğer buzdolabınızın kokmasını istemiyorsanız dolabın herhangi bir köşesine süt koyarak bu kokulardan kurtulmanız mümkün.

sut

7.Bayat Ekmekleri Atmayın: Bayat ekmeklerinizi kare kare keserek kızartıp kapaklı bir kavanozla buzdolabında saklayarak çorbalarınızda kullanabilme imkanınız var. Ayrıca robotta bayat ekmekleri öğüterek galeta unu olarak kullanabilirsiniz.

bayat-ekemk

8.Mikrodalganın Faydaları: Mikrodalga fırınlar zannedilenin aksine, yemeklerin daha çok vitaminli kalmasına ve bakterilerin giderilmesine fayda sağlar.

mikrodalga

9.Taze Yumurtayı Anlama Yolları: Yumurtanın tazeliğini bir bardak su ile anlamanız mümkün. Eğer suyun içinde yumurta dibe çöküyor ise taze, çökmüyor ise bayattır. Ortada kalıyor ise 3-5 günlüktür.

taze-yumurta

10.Meyveler Çökmesin: Evde pasta yapmak için kullandığınız meyveler dibe çöküyor ise ve siz bu durumdan sıkıldıysanız pastaya biraz mısır unu ekleyerek bunu engelleyebilirsiniz.

pasta

11.Tereyağlı Çikolata: Kek hazırladığınızda çikolata döktüğünüz zaman biraz tereyağı katarak çikolatayı hem yumuşatıp hem de lezzetli yapabilirsiniz.

 

cikolata