Kadın-erkek ilişkileri her zaman zor ve karmaşıktır.Hele hele ilişki sürecinde kadın ve erkekler farklı davranabilir, kendilerini gizleyebilirler. Mutlu olmak aslında çok zor olmasa da kişilik özellikleri bazen bunun önüne geçer.

iliski-2

Fakat karşılıklı saygı, güven ve özveriyle aşamayacağınız hiçbir problem olmamalıdır. Bunun için de doğal olarak karşınızdaki insanı çok sevmeli ve çok değer vermelisiniz. Klasik bir laf gibi olsa da bir ilişkinin temeli güven ve saygıdır. Karşındakine yalan söylememek en başta kendinize olan saygınızı gösterir. İlişkide mutlu ve rahat olmanın bir diğer yolu da karşınızdaki kişiye yaşam alanı bırakabilmektir.

” Birbirinize Saygı Duyun “

İlişkide çok fazla sıkan taraf olmak da kötüdür. Kıskançlık bazen güzel bir duygu olsa da aşırı dozu insanları üzebilmektedir. Özellikle uzun ilişkilerde sevgililerin birbirlerine karşı açık olabilmeleri çok önemlidir. İlişkinin temel taşlarından biri de iletişimdir. Sevgililerin birbirleriyle çok rahat ve kolay iletişim kurmaları gereklidir. Kabul edin ki hiçbir ilişki mükemmel değil. Bu yüzden kesinlikle kendinizi ya da sevgilinizi bir başkasıyla kıyaslamayın. Bu davranış da ilişkinizi zedeleyici bir etki yapabilir. İlişkide mutlu olmak için karşınızdakinin düşüncelerine de önem vermeli, atacağınız adımları ona da danışmalısınız.iliski-3

” Küçük Süprizler Yapın “

Fedakarlık, ilişkideki önemli basamaklardan biridir. İçinizden fedakarlık yapmak geliyorsa bunu saklamayın, kendinizi gizlemeyin. Ufak jestler ve küçük sürprizler de ilişkide mutlu eden yollardandır. Birlikte güzel şeyler yapmak, seyahate gitmek gibi aktiviteleri de mutlaka değerlendirmelisiniz. Bu sayede geçireceğiniz vakitten büyük keyif almış, ilişkinizi günden güne geliştirmiş olursunuz.