Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan kötü hadiselerden en önemli konulardan birisi  kadına şiddettir. Kesinlikle büyük bir ceza ile sonuçlanması gereken bir eylemdir. Git gide artan kadına şiddet olayları filmlere de oldukça sık konu olmuştur. Bu yazımızda sizlere kadına şiddetini konu alan filmleri derledik. Kadın veya erkek,herkes bu filmleri izlemeli!!

1) Sora’yı Taşlamak: Bu film yaşanmış bir hikayeden alınmıştır. Olay 1986 yılında yaşanmıştır. Filmin konusu oldukça dramatiktir. İftiraya uğrayan bir kız olan Sora, taşlanarak öldürülmüştür. Bunun üzerine Sora’nın kardeşi Zehra bu olayın üstünün örtülmesine müsaade etmek istemez.

sorayayi-taslamak

2) Gözlerimi de al: Bir İspanyol yapımı olan film, aile içi şiddeti konu almıştır. Aile içi şiddette hayatını kötü şartlarda geçiren insanların hikayesini çarpıcı bir şekilde anlatmaktadır.

gozlerimi-de-al

3) Kuyu: Gerçek bir hikayeden esinlenerek oluşturulan Kuyu, bir gazete haberinden alınmıştır.

kuyu

4) Çöl Çiçeği: Somalili genç bir kızın hikayesini anlatan filmde, bir kız çocuğu üç yaşında sünnet ettirilir ve 13 yaşında zorla evlendirilir. Daha sonra şöhret sahibi olan genç kız bu tür olayların engellenmesi için uğraşır.

cöl-cicegi

5) Barda: Genç bir grup sürekli bir bara eğlenmeye giderler. Daha sonra bara gelen yabancılar tarafından alı koyulurlar. Ve kadın erkek dinlemeden uzun bir müddet şiddete maruz kalırlar.

barda

6) Soldaki Son Ev: Sapık bir çete bir genç kızın hayatını mahveder. Ailesi de bu işin peşini bırakmak istemez ve bu çeteden hesaplarını sormak isterler.

Soldaki Son Ev

7) Kurtuluş Son Durak: Bir grup kadın bulunmaktadır. Bunlar arasında biri şiddete uğramaktadır. Buna ise çocukları için katlanmaktadır. Fakat zamanla daha da çekilmez hal alan bu olay diğer kadınlarla birleşip mücadele edilmeye karar verilir.

kurtulus-son-durak

8) İçimdeki Yangın: Bir ikiz kardeşin başından geçen olayları anlatan içimdeki yangın, oldukça dokunaklı ve dram dolu bir filmdir.

icimdeki-yangin