Makyaj, değişik amaçlarla yapılan, güzel bir görünüm sağlayan ve insanların kusurlarını kapatmasını sağlayan çok eski tarihlerden beri yapılan bir işlemdir. Sanatçıların sahnelerde tercih ettikleri makyaj türleri sadece güzellik için değil, sanatçıların rollerine bürünebilmeleri için de yapılır. Yani makyaj çok farklı amaçlarla yapılabilir. Günümüz dünyasında makyaj sektörü her geçen gün değer kazanmaktadır.

Peki, kalıcı makyaj nedir ve nasıl yapılır?

kalici-makyaj

Kalıcı makyaj, kozmetik veya dövme sayılabilir. Göz çizgisi, kaş ve dudaklarınızı doğal cilt renginiz ile uyumlu yapan bir işlemdir. Kalıcı makyaj ile kadınların genç, bakımlı ve çekici görünmeleri sağlanırken, kusurları ya da şekil bozukluklarını da giderilir. Tüm bu bilgileri öğrendikten sonra kalıcı makyajın nasıl yapıldığını anlatmaya geçebiliriz.

 

Kalıcı makyaj işlemine başlanmadan önce kalıcı makyajın yapılacağı bölgeye lokal anestezi krem sürülür, uygulamanın yapılacağı bölge çizilir ve uygulamaya geçilir. Birçok ünlü, manken, aktör, aktris veya sahne ile uğraşan kişi güzel görünebilmek için bu işlemi yaptırmaktadır. Makyajın kaş, göz ve dudağa yapıldığını belirtmiştik. Şimdi hepsini ayrıntılı olarak inceleyelim.

Kalıcı Kaş Makyajı

En çok kalıcı makyajın yapıldığı bölgelerden biri kaşlardır. Bunun sebebi kaşların kadınları hem bakışlarını hem de kendilerini güzel göstermesidir. Kalıcı kaş makyajı sayesinde kaşlar istenilen hacim ve dolgunluğa kavuşur. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin yaşları ve yüzlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Eğer ciltlerinde herhangi bir problem varsa bu makyajın yapılmasına engel olabilir.

kalici-kas-makyaji

Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajı işleminde, tıpkı diğer kalıcı makyajlardaki gibi lokal anestezi kremi uygulanır ve 20 dakika beklenir. Ardından uygulama yapılacak olan bölge çizilir. Kalıcı göz makyajında amaçlanan belirgin değil doğal görünümdür. Uygulamadan 10 gün sonra kalıcı göz makyajı rengini alacaktır.

kalici-goz-makyaji

Kalıcı Dudak Makyajı

Kalıcı dudak makyajı, dudak kontörü belirgin olmayanlar, dudakları ince olanlar, yara nedeniyle dudak kontörlerinde eksiklik bulunanlar, dudak simetrisi olmayanlar için yapılan uygulamadır. Bu uygulama yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Kalıcı dudak makyajındaki amaç dudağı belirgin hale getirmektir. İşlemden sonraki üç gün dudağınızı su ve güneş ile küstürmelisiniz.

 kalici-dudak-makyaji