Havaların ısınması ve bitmekte olan kışla birlikte sezonun öne çıkan trendlerinden biri de kısa paçalı pantolonlar. Bu sezon hemen hemen her markada İspanyol paçadan dar paçaya, bilek boyunda bitenden diz altında bitene kadar birçok çeşidini görmek mümkün. Bu modayla beraber akılara gelen soru şu “Kısa paça pantolonlar nasıl giyilir?”

kisa-paca-pantolon-bayan

Öncelikle vücut tipimizi iyi tanımamız gerekiyor. Uzun boylu ince yapılı kişilerin ekose desenli İspanyol paçalı kısa pantolonları daha rahatlıkla kullanabileceği bir gerçek. Kısa boylu minyon kişiler, bilekte biten dar paça hatta katlamalı duble paçalarla daha şık görüneceklerdir. Hem kısa hem de kilolu olan kişiler ise bacak boyunu kesecek kadar kısa hem de kilolu olan kişiler kısa İspanyol paçalı pantolonlarsan uzak durup tercihlerini yüksek belli beden ölçüsüne uygun bilek boyu pantolonlardan yana kullanmalıdırlar. Özellikle pantolon ve ayakkabının daha siyah, lacivert, füme gibi koyu renklerde seçilmesi kişiyi olduğundan daha ince ve fit bir görünüme kavuşturur.

kisa-paca-bol-pantolon-kombinleri

Kısa paçalı pantolonlarla ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır sorusuna ise verilecek kesin bir cevap yok gibi sezonun modasında topuklu ayakkabıdan çorapsız giyilen tenin göründüğü mokasenlere topuklu botlardan spor ayakkabılara kadar birçok tercihiniz var. Ayakkabılarla çorap giymemeyi tercih edebileceğiniz gibi parlak renkli çoraplarla düz topuksuz ayakkabıları da birleştirmek güzel sonuçlar yaratabiliyor.

kisa-paca-pantolonlar-nasil-giyilir

Sezonun çarpıcı kısa paçalı pantolonları ile palto seçimi de önem taşımakta. Kısa paçalı pantolonlarla kalın bol kaşmir kabanlar, uzun paltolar ya da salaş hırkalar birleştirilebilir ayrıca özellikle bilek boyu yüksek belli kot pantolonlarla kısa sweatshirtlerde enerjik bir görünüm için ideal parçalar arasında.

Unutmayın ki “kısa paça pantolonlar nasıl giyilir?” Sorusunun tek bir cevabı olmamakla birlikte her yaş ve beden tipine uygun bir model mutlaka bulunacaktır.