Küçük salonlar için dekorasyon fikirleri
Sahip olduğunuz salonunuz küçük olsa bile sizler için verilen fikirler sayesinden daha büyük, kullanışlı ve hoş bir görünüme sahip olacaksınız. Tek yapmanız gereken küçük salonlar için dekorasyon fikirleri adlı bu makaleyi okuyup ona göre seçim yapmanızdır.

Peki, küçük bir salonu olduğundan daha büyük göstermek, daha kullanışlı hale getirmek ve artıca salonunuzu daha güzel bir şekle sokmak için neler yapmalıyız?


İşe ilk başta duvar ve renk seçiminden başlayalım.
Küçük salonlarda açık renklerin kullanılması daha çok tavsiye edilmektedir. Çünkü küçük salonlarda kullanılan açık renk duvar boyaları salonunuzu olduğundan daha büyük gösterecektir.

kırık-beyaz-duvarÖrneğin. Beyaz rengi, krem, gri rengi, duman rengi gibi renkler tavan dahil aynı renge boyanırsa salonunuz için daha iyi olacaktır.

Her zaman çizgili duvar kağıtları ister boyuna ister enine fark etmez yeter ki çizgili duvar kağıtları olsun. Bu uygulama salonunuzu daha hoş bir ortama sokacaktır.

 

Küçük salonlar için mobilya seçimi ise, daha çok seçilen mobilyanın minimal olması önemlidir. Minimal koltuk tipleri küçük salonda daha rahat hareket etmenizi sağlayacak ayrıca birçok minimal koltuk takımı örneği ile salonunuzu daha tarz hale sokacaktır.

minimal-koltukKüçük salonlar için seçilen mobilyaların renkleri ise gene duvar rengi gibi açık tonlar: bej, krem, beyaz, açık pembe tonları olması daha iyi olacaktır.

 

 

 

 

 

Küçük salonlar için TV ünitesi daha çok küçük olmasına önem verilir. Çünkü büyük üniteler odayı kapatmaktadır.

beyaz-televizyon-uniteleri-1
Küçük salonlar için minimal perdeler seçilmelidir. Daha ince yapıda tül renkteki perdeler olması çok önemlidir.

minimal-perde