Maden suyu insana gerçekten faydası olan doğal içeceklerden bir tanesidir. Fakat bu içecek yalnızca içerek tüketilmiyor. Aynı zamanda cilde sürülerek de fayda sağlanması bekleniyor. Ve kendisinden beklenen faydayı da fazlası ile karşılıyor. Çünkü maden suyu gerek günlük hayatta gerekse banyodan sonra cilt bakımı esnasında kullanılan cilde dost olan ürünlerden bir tanesidir. Her bireyin günde bir adet maden suyunu tüketmesi gerekir. Bunu içerek ya da cilde maske yaparak kullanabiliriz. İşte maden suyunun cilde faydaları:

Bir kere maden suyu ölü hücrelerin arındırılmasında çok etkili bir formüle sahiptir. İçeriğinin tamamen doğal olması ve içeriğinde hiçbir katkı maddesinin olmaması bu formülün en etkili sebeplerinden bir tanesidir. Banyodan sonra kullanılan maden suyu ile kendinize doğal tonik yapabilirsiniz. Doğal maden suyunun içeriğine birkaç damla damlatacağınız limon suyu ile doğal toniğinizi yapabilirsiniz. Bu tonik sizlere gözenekleri tıkayan yağların çıkarılması ve cildin sıkılaştırılması için işinize yarayacaktır. Ayrıca ciltte bulunan yağ bezeler ive siyah noktalardan kurtulmak içinde maden suyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

maden-suyu

Maden suyunu da kullanırken dozunu kaçırmamak gerekir. Her ne kadar doğal olsa da her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmamak gerekir. Bunun için cildinize yeteceğini düşündüğünüz oranının dışında kullanmanıza gerek yoktur.

Maden suyunu cildinize sürerek tüketmeniz cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Fakat bunu düzenli olarak yapmak gerekmektedir. Ayrıca bir diğer önemli nokta ise sodayı maden suyu ile karıştırmaktır. Bunlar aynı şeyler değildir. Bunun için maden suyu alırken kaliteli ve doğal olan maden suyunu tercih etmek gerekmektedir. Bunu gece ve gündüz cilt bakımlarınızda kullanabilirsiniz. Ve maden suyunu cildinize düzenli bir şekilde uyguladığınızda cildinizin nefes aldığını zamanla hissedeceksiniz.