Yaş, beslenme, stres gibi faktörler cildin yapısını değiştiren faktörlerdir. Cilt sağlığına dikkat etmek ve gerekli durumlarda doğal yöntemlere başvurmak önemlidir.

Doğada buluna pek çok ürün cilt için fayda sağlıyor. Zaman içerisinde ciltte oluşan lekeler, yaralar ve çizgiler kişileri rahatsız etmeye başlar. Bunun için maydanoz suyundan yararlanma gerekecektir.


Maydanoz suyunun bir çok rahatsızlığına iyi geldiğini biliyoruz. Bu durum cilt sağlığı için de geçerlidir. Bedeni temizleyen maydanoz suyu, cilt yapısının da temizlenmesine yardımcı oluyor.

Bu durum aslında bir bütün olarak da düşünülebilir. Maydanoz cildin üzerinden ki yaraların ve çizgilerin onarılmasını sağlıyor.

Hücre yenilenmesini ve onarımını desteklenmesi için maydanoz suyunun büyük faydası var.

“MAYDONOZ SUYUNUN YARARLARI NELERDİR?”

Maydanoz suyunu sabahları içebildiğiniz gibi, yüzünüze de sürebilirsiniz. Maydanozda bulunan beta karoten ve A vitamini ciltteki yaraların ve çizgilerin iyileşmesini ve yok olmasını hızlandırmaktadır.

Özellikle göz altı morlukları kişileri mutsuz eden bir durumdur. Maydanoz suyu göz altına sürerek de bu durumda kurtulabilirsiniz.

Sivilceler her yaştaki kişilerde ortaya çıkan bir durumdur. Maydanozda bulunan çinko bu sorunun da üstesinden gelmenizi sağlayacak. Yine renk değişikliği ve siyah noktalar cilde sorunların başında geliyor.

maydanoz-maskesiMaydanoz suyunun bu soruna da çözümü var. Bunun için maydanoz suyuna biraz bal ve limon ekleyerek yüze sürmeniz yeterli olacaktır.

Maydanoz suyunun faydalı oldukça fazladır. Ciltteki Ph değerini yükselterek, cildin denge de kalmasını sağlayan maydanoz suyu, özellikle de yağlı ciltler için etkilidir.

Cilt sağlığını koruyarak her zaman genç ve bakımlı görünmek mümkündür.