Ev döşemesi en zevkli işlerden biri olsa gerek. Örneğin; mutfak, hanımlar için evin en önemli bölümü. Çünkü zamanlarının çoğunu mutfakta geçiyorlar, bu yüzden hem rahat hem de şık olmalı. Bir de bütün eşyalarını sığmalı tabi.

modern-mutfak

Öncelikle seçime duvar boyasından başlanır. Ardından karolar seçilir. İkisinin de birbirine olan uyumu oldukça önemli, tabi karolar aynı zamanda kolay temizlenebilir olmalı. İsteğe göre duvarlara da fayans döşenebiliyor. Ardından avize veya lambalar seçilir. Sıra dolaplara gelince kadınlar daha bir titiz karar vermek zorunda kalıyorlar. Dolap dizaynına da karar verildikten sonra rahat bir nefes alınıyor.

Peki nasıl bir mutfak istiyoruz?

Günümüzde Amerikan mutfaklar oldukça rağbet görüyor. Kim geniş bir mutfak istemez ki? İkram hazırlıklarını yaparken aynı anda misafirlerinle ilgilenebiliyorsun.

amerikan-mutfak

Bej rengi duvarlara, krem renkli karolar oldukça uyumlu olur. Kahverengi bir klasiktir. kahverengi“ L” şeklinde dizili dolaplar hem şık hem yeterli olacaktır. Mutfağınızın tezgah kısmını sarı simlerden oluşan krem fayans döşeyebilir, mutfağınızın farklılaşmasını sağlayabilirsiniz. Krem veya kahverengi bir oturma köşesiyle ve uçları altın sarısı çizgilerle süslenmiş kirli beyaz perdelerle kombini tamamlamış olursunuz.

amerikan-mutfak-model

 

Siyah beyaz bir mutfakta tercihleriniz arasında olabilir. Bembeyaz karolar, üzerine beyaz duvarlar, mutfağın ortasına üzeri siyah fayanstan oluşan bir orta tezgah, beyaz tülü olan ve siyah fonları yanda tutuşturulmuş perdeler, siyah uzun bir tezgah ve son olarak siyah beyaz dolaplar, siyah deri bir koltuk takımıyla kombinimiz son buluyor.

 

siyah-beyaz-mutfak

Renkli bir kişiliğe sahibim renklerin gücüne ve verdiği ferahlığa inanıyorum diyorsa pembe , çam yeşili veya kırmızı beyaz kombinler oldukça şık. Bu tür renkli mutfaklara demir sandalyeleri olan bir masa takımı harika bir uyum sağlayacaktır.
Küçük bir mutfağa sahipseniz, süs eşya vb. fazlalıklardan kurtulun ufak bir masa ve iki sandalye oldukça şeker bir görünüm verecektir.

renkli-mutfak