Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj, güzellik veya kusurların giderilmesi için kadınların yaptığı bir uygulamadır. Kadınlar günlük hayatta güzel görünebilmek için sürekli makyajlı olmak isterler. Sadece kalem çekmek veya dudak parlatıcısı sürmek bile kadınların çok daha iyi hissetmelerine sebep olabilir. Yaz aylarında olduğumuz için plaj modası da git gide kendini göstermeye başladı. Bu modaya uygun olarak makyaj yapmak isteyen bayanlar bu yazımızı kesinlikle okumalı.

Peki, plaj modasına uygun bir plaj makyajı nasıl yapılır?

plaj-makyaji (2)

Kusurları kapatmak için renkli güneş koruyucuları: Her insanın cildinde kusurlar vardır. Kadınlar günlük yaşantılarında fondöten kullanarak bu kusurları kapatabilirler. Plajda güneş ışınlarını direk aldığınızdan dolayı fondöten yerine renkli güneş koruyucuları kullanabilirsiniz. Hem cildiniz korunur, hem de kusurlarınızı bu sayede yok edebilirsiniz. Bu yüzden plajda yanınıza almanız gereken ilk şey renkli güneş koruyucular olsun.

fondoten

Plaj makyajı yaparken renk uyumunun ve jel farın etkisi: Gündelik yaşantımızda genel olarak toz farlar kullanılıyor ve bu toz farlar ile gözün daha ışıltılı durması sağlanılıyor. Plajda toz far yerine jel far kullanmalısınız. Çünkü toz far kısa süreli bir etki sağladıktan sonra çok ağır makyaj yapmışsınız gibi görünür. Ancak jel farlarda böyle bir şey söz konusu değildir. Bu yüzden jel far kullanmaya dikkat ediniz.

goz-makyaji

Suya dayanıklı maskara ile her şey yolunda: Plaj makyajında en önemli unsurlardan biri suya dayanıklı maskaradır. Bayanlar her yerde ve her zaman güçlü kirpiklere sahip olmayı isterler. Bu sebepten dolayı gittikleri yere en uygun ve en iyi maskarayı seçmeye çalışırlar. Eğer plaj makyajı yapacaksanız maskara seçiminizi suya dayanıklı maskaradan kullanmanız olacaktır. Suya dayanıklı maskara ile kirpiklerinizin gücü plajda da yanınızda olacaktır.

sade-makyaj