Oyun; genç- yaşlı, büyük- küçük herkesin ilgi alanıdır. Herhangi bir yaş sınırı yoktur. Oldukça zevkli bir hobi olan oyunlar zaman zaman kendi modasını oluşturmaktadır. Son zamanların modası da Pokemon GO oyunudur. Oldukça çılgın bir oyun olan pokemon go’ya, yolda yürürken denk gelebilirsiniz. Oldukça farklı ve ilginç olan bu oyun yolda oynanmaktadır. Bu oyun için telefonun gps kısmını açmak gerekmektedir. Bu özellik sayende oyunda bulunduğunuz bölgenin haritası çıkarılmakta. Dışarıda oynanan bu oyun oldukça aktif olmayı gerektirmektedir. Şimdi sizlere bu oyunun püf noktalarından bahsedeceğiz.

Zubat denilen bir kavram vardır. Örneğin; yolda yürürken bir tane zubat gördünüz ve aldınız. Giderken bir ikinciyi gördünüz onu da aldınız. Üçüncüyü de aldığınızı varsayalım. Dördünce de sakın bundan çok var demeyin ve onu da alın. Çünkü sizdeki bu zubatlar Proffesor OAK’ta size +1 taş olarak geri dönmektedir.

zubat

Pokestopların 5 dakikada bir yenilendiğini unutmayın. Bir pokestontan hediyenizi aldığınızı farz edelim bu top mor renge büründü. Kısaca demek istiyor ki bu hediyeler yeter. Ama aslında öyle değil. Çünkü bu toplar 5 dakika da bir yenilendiği için sizlere tekrardan baloncuk dağıtmaya başlıyor. Onun için mor renk oyununa gelmeyin.

pokemongo2

 

Yeni bir trend olan pokemon go henüz tam anlamıyla bitmiş bir oyun değildir. bu yüzden geçilen level’a göre yeni özellikler aktif olmaktadır. Örneğin; 12. Level’a geldiğiniz zaman pokeball yerine greatball sahibi oluyorsunuz. Bu top pokeball’dan üstün bir toptur. Çünkü pokemonları yakalama ihtimalinizi %50 arttırmaktadır.

poketopu

Pokemon go yumurtalarınızı iyi muhafaza edin. Çünkü uğradığınız pokestoplardan sizlere bu yumurtalardan hediye edilmektedir. Bu yumurtaları kuluçkaya yatırarak istenilen süre de bekletip yeni pokemonlar elde edebilirsiniz.

pokemon-yumurta

Keyifli Oyunlar…