Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

0
425

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?


Kadınların vazgeçilmezlerinden biri de elbette ki makyaj yapmaktır. Özellikle özel günlerde kadınlar bu konuya daha çok önem verirler. Bu konuda geliştirilen makyaj tekniklerinden biri de porselen makyajdır.

Farklı malzemeler kullanılarak yapılan bu makyaj tekniği sayesinde kalıcı bir makyaj elde edilir. Günlük makyaj, daha klasik ve normal kalırken porselen makyajlar genel olarak daha özel günlerde tercih edilir

. Günlük makyajdan ziyade nişan, düğün vb. organizasyonlarda tercih edilir.

Çünkü doğal bir görünümden uzaktır ve yapma olduğu bellidir. Porselen makyaj sayesinde çok daha fotojenik çıkabileceğiniz fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Porselen makyaj yaptırmadan önce araştırmanızı iyi yaptırmalısınız.

Doğru ellerde yapılan, profesyonel makyajlar sizi güzel gösterecektir. Hataya mahal vermeyen bir makyaj türü olduğu için, profesyonel kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Bu makyaj türünde sonradan düzeltme, tazeleme gibi durumlar söz konusu değildir.

Bu yüzden yapıldığı anda çok düzgün olması önemlidir. Porselen makyaj yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar vardır. Öncelikle cildinizde problemler varsa bu makyajı hemen yaptırmamalısınız.

Cildiniz uzun saatler havasız kalacağından, bu makyaj türü size uygun olmayabilir. Porselen makyajda kullanılan malzemeler tamamen farklıdır. Bu makyajda kullanılan pudra taş pudra olarak adlandırılır. Sulandırılarak kullanılır ve yoğun kapatıcı özelliği vardır

. Göz makyajının daha hafif olması, yüzünüzün göz önünde olması açısından önemlidir.

Daha abartılı bir görünüm istiyorsanız takma kirpik kullanabilirsiniz. Yine allıklar açık ve mat olarak tercih edilebilir. Ruj tercihiniz ise ten renginize göre, tamamen sizin seçeceğiniz renklerde olabilir.

Donuk renkleri seviyorsanız, bu tonlarda rujlar kullanabilirsiniz.

Daha canlı ve parlak görünümler için de makyajınızı parlak rujlarla tamamlayabilirsiniz. Porselen makyaj sayesinde mat, pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olursunuz.

Makyajınızın kalıcılığı da arttığından, tekrar tekrar makyaj tazelemek için uğraşmanıza gerek kalmaz.