Strese iyi gelen besinler
Büyük bir stres altında yaşıyorsanız yediklerinizi değiştirmenin tam zamanıdır.

Stresin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler arasında ise gün içinde yaşanan sorunlar, yolunda gitmeyen işler ve ayrıca bizi bıktırma seviyesine getiren olaylardır.

1109803_620x410Bu durumda stres ağzımıza vurur. Her önümüze gelen yemeği yeriz ki sıkıntımız geçsin. Ama bu yanlış bir durumdur. Bunun için yapılması gereken strese iyi gelen besinler tüketmektir. Pek, strese iyi gelen besinler nelerdir. Hep birlikte bakalım.

 

” Süt ve Süt Ürünleri Tüketin “

süt-ürünleriSüt ve süt ürünlerinin içinde mutluluk hissi verene bir besin olduğundan bu tür besinler stres olayını yatıştırmakta bir numaralıdır.

Bunun için stres olayı ile karşı karşıya iseniz yapmanız gereken yoğurt, süt, ayran, peynir gibi süt                                                                                                      ürünlerini tüketmektedir.

 

Young woman eating chocolate Model Release: Yes Property release: Yes Orientation: Vertical[Photo via Newscom] (Newscom TagID: imlolive002553)Çikolatanın mutluluk verici bir özelliği olduğunu hepimiz biliriz. Bunun için stres zamanında kesinlikle yanınızda bulundurmanız gereken bir besindir. Özellikle siyah çikolata stres olayı ile başa çıkmakta bir numaradır.

 
Asitli meyve ve içeceklerde doğal şeker bulunmaktadır. Doğal şekerde çikolata gibi mutluluk hissi verdiğinden asitli içeceklerde stres ile savaşmaktadır. Bu içecekler ise kola, soda, fanta gibi içeceklerdir.

 

” Vücut Direncinizi Arttırın “

Brokoli, sarımsak gibi besinlerde vücut direncini artırdığı için stres zamanında alınması gereken besinlerdir.
Sakinleştirici özelliği olan bitki çayları ise, papatya çayı, ıhlamur çayı, ada çayı, yasemin çayı, yeşil çay gibi çaylarda stres sorunu için birebirdir.

Son olarak stres için savaşma özelliği olan portakal suyu da stres zamanı alındığında faydalı olacaktır.
B vitamini içermesiyle pekmezde stres sorunu olan kişiler için faydalı bir besin deposudur.
Stres zamanında çok yorgun düşeceğiniz için elinizden geldiği kadar şeker oranı yüksek olan enerji verici besinler tüketiniz. Bu besinler hem sizin vücut direnciniz için faydalı olacak hem de stres olayına karşı bir ön cephe alınmış olacaktır.