Her kadının hayalini kurmuş olduğu düğün gününde farklı ve güzel olmak istediği bilinmektedir. Belki de küçük yaşlardan itibaren gelinlik hayali kurmuş olan bayanların, gelinlik seçiminde daha büyük bir zaman harcamaları doğal karşılanması gereken bir durumdur.

Evlenecek olan kadınların, gelinlik seçimi yaparken hem kendi tarzlarını yansıtmakta olan hem de diğer gelinlerden daha farklı anılmalarına neden olacak olan modellere yöneldikleri görülmektedir.

171946865

Bohem Tarzı Gelinlikler

Farklı arayışlar içerisinde olan gelin adaylarının değerlendirmesi gereken seçeneklerin başında, bohem tarzı gelinlik modelleri gelmektedir. Bir miktar vintage esintisini de taşımakta olan bu modellerin, farklı ve tarz sahibi bir görüntü oluşturduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir.

sonbahar-2016-carolina-herrera-gelinlik-modelleri

Kabarık Modellerden Uzaklaşmak

Bohem tarzı gelinlikler arasından seçim yapacak olan gelin adaylarının, kabarık modelleri gözden çıkarmaları gerektiğini belirtmek doğru olacaktır. Bu tarz bir gelinlik modeli seçecek olan bayanların, daha salaş ve düz inmekte olan alternatifleri değerlendirecekleri bir gerçektir.

 

Yerinde Işıltı Kullanımı

Gelinlik seçimi yaparken farklı bir arayış içerisinde ilerleyen ve tarzını bohemle yansıtabileceğini düşünen bayanların, ışıltı ve abartıdan bir miktar uzak kalacaklarını belirtmek gerekmektedir. Bu tarz gelinliklerde, abartılı süsleme ve ışıltılar bulunmamaktadır. Belirli bölgelerde az miktarda kullanılan detaylar gelinliğin nefes almasına neden olmaktadır.

316323605

Gelinliği Bütünlemek

Bohem gelinlik modelleri arasından seçim yapan kadınların dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi, bütünlük algısını oluşturacak ögelerdir. Daha salaş ve rahat bir tarz sunmakta olan bu modelleri seçenlerin, özellikle saç modelinde de bu tarzı benimsemesi tavsiye edilmektedir. Bu şekilde eşsiz bir bütünlük yansıtmak mümkün olacaktır.

2015-Gelinlik-Fiyatları

 

Mekan Önemlidir

Bohem tarzı gelinlik modelleri arasından seçim yapacak olan gelin adaylarının, düğünün yapılacağı mekanı da göz önünde bulundurması gerekmektedir. Genel olarak kumsal ve kır düğünü yapacak olan gelinlerin, bu modelle daha rahat ettiği gözlemlenmektedir.

vucut_tipine_gore_gelinlik_secimi_1