tatil makyaj onerileri

Tatile çıktığımızda çoğumuz rahatlığımızdan ödün vermek istemeyiz. Tatil bir bakıma huzur, dinlenmek ve keyif demek. Rahatlığa ve tembelliğe çok alışıp da bakımlı olmaktan vazgeçmemek en önemlisi. Fazla aşırıya kaçmadan doğal görünümlü makyajlar da tatil makyajı için en doğru tercih. Güzel ve bakımlı gözükmek isteyen bayanlar için doğal görünümlü makyaj yapmak sanılanın aksine birkaç küçük ipucuyla oldukça basit.

tatil makyaji

Doğal Görünümlü Makyaj

Cildiniz için yapacağınız en önemli yatırım kesinlikle cilt temizliği ve nemlendirmesine dikkat etmek ve özellikle güneşin etkilerini oldukça fazla hissettiğimiz yaz aylarında da güneş koruyucular kullanmaktır. Günlük rutininize bunu ekledikten ve her gün sabah akşam cildinize uygun malzemelerle cilt temizliğini yaptıktan ve cildinizi iyice nemlendirdikten sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

makyaj onerileri

Yaz aylarının vazgeçilmez makyaj trendi doğal görünümlü olan makyajlardır. Yaz aylarında ağır göz makyajlarına ve tabaka tabaka fondöten kullanmak oldukça gereksizdir. Taze ve doğal bir görünüm için cildinizde sorun yoksa bb ve cc kremleri kullanarak hem cildinizi nemlendirebilir hem de cildinizde ki küçük kusurları örtebilirsiniz. Ten renginize uygun olan kremleri seçmeye özen göstermeli boyun ve yüz bölgesinin farklı renklerde gözükmediğinden emin olmalısınız.

makyaj trendi

Doğal Görünümlü Makyajda Gözler Ön Planda

Doğal gözüken makyajların sırrı cildinizde fresh bir görünüm elde etmek ve gözleri ön plana çıkarmaktır. Ama yaz aylarında ağır dumanlı göz makyajı yapmak pek de akıllıca bir iş değildir. Sıcaktan sürekli akan ve simsiyah olan gözlere sahip olmak istiyorsanız, hafif bir kapatıcının üzerine pastel ve açık tonlarda bir far uyguladıktan sonra kirpiklerinizi dolgun ve uzun gösterecek bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin üzerine şeftali ve açık pembe tonlarında uygulayacağınız allık da sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir.

goz makyaji