Her kadının hayalini süsleyen düşüncelerde ilk olarak düğünü yer alır. Giyeceği gelinlikte her şeyin başındadır. Hepimiz düğünümüzde çok çok güzel olmak isteriz bu bizim en doğal hakkımızdır çünkü o gün bizim günümüzdür.

tesettür-gelinlik

Kimisi açık kimisi tesettürlüdür. İşte bizde sizler için küçük bir araştırma yaptık bu senenin özellikle de yaz-sonbahar sezonuna uygun olabilecek tesettürlü bayanlara fikir edinebilmek için tesettürlü gelinliklerde nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve modelleri bulduk.

gelinlik-duvak

Tesettürlü gelinlik modelleri diğerlerine göre daha zordur çünkü başınızdaki örtü ve duvak giyineceğiniz tesettür gelinlikle tamamen bir bütün olmalı ve birbirini yansıtmalıdır.
Her şeyden önce şunu nitelemek isterim. Giyeceğiniz gelinliği mutlaka vücudunuza uygun olarak seçmelisiniz. Çünkü bütün gözler gece boyunca veya gün boyunca sizde olacaktır.

yarasa-gelinlik

Bunun dışında giyeceğiniz ayakkabı da rahat ve güzel olmalıdır. Biz bayanlar hep gelinlik altından ayakkabımızın gözükmediğini düşünürüz halbuki öyle değil mutlaka bir yerlerden gözler üstünüzdedir. Oturup kalktığınızda gelinliğinizi düzelttiğiniz de veya bir merdivenden indiğinizde dikkat çekebilir. Seçiminizin başında gece boyunca ayağınızda olacağı için mutlaka konforlu bir ayakkabı seçmenizi öneririm.

gelinlik-ayakkabi

Şimdi geçelim modellerimize:

Modeller arasında en çok bu aralar dantel ön planda yer alıyor. Ayrıca Osmanlı modelleri de geçmişimizi yansıtan tesettür modelleri arasında yer alıyor.

Fransız-Danteli-Tesettür-Dantelli-Gelinlik-Modelleri-2016-1

Osmanlı modelleri daha çok aksesuar, duvak ve takı konusunda diğerlerinden biraz daha gösterişlidir. Çünkü Osmanlı da günlük olarak kimse abartıya kaçmazmış sadece düğün günü gelinlerin diğerlerinden farkını ortaya çıkarmak için gösterişe önem gösterilirmiş. Osmanlı genellikleri genellikle işlemeli, baş örtüleri salaş ama baş kısmında büyük kavuk tarzında mücevherlerle farklı taşlarla kaplı taçlar yer alıyor.

Osmanli-Gelinlik-Modelleri-19

  • Bunun dışında modeller arasında hanımeli tesettür gelinlikleri,

201512311053-b

  • Nüans gelinlik modelleri,

nüans-gelinlik

  • Dubai gelinlik modelleri de yer almaktadır.

dubai-gelinlik-modelleri