Professional makeup artist and hairdresser are preparing a fashion model. Portrait of beautiful blonde girl with blue eyes. Isolated on white background

Güneşin etkisini göstermesi ile birlikte ağır makyaj ürünleri dolaplara kaldırılmış durumda. Fazla yağlı ve ağır makyajlar yaz aylarında kullanılmamalıdır. Onun yerine daha hafif ipeksi makyaj ürünleri seçilmeli ve cilt daha serbest bırakılmalı ve dinlendirilmelidir.
sade-makyaj

Yoğun ve ağır makyaj hem sizi hem de cildinizi oldukça rahatsız eder. Güneşin altında katman şeklinde gözüken yüz hoş bir görüntü vermez. Fazla fondöten, pudra ve far kullanılması yüzünüzde ağırlık yapar ve ortaya yağlı bir görüntü çıkarır. Tüm yüzünüzü makyaj malzemeleri ile kapatmak ve yüzün nefessiz kalması güneşin etkisi ile birlikte sivilce ve lekelerin artmasına neden olacaktır.

Bunun yerine belirli noktalara kapatıcı sürebilir ve bazı noktalara aydınlatıcı ile yüze renk katılabilir. Yüzdeki parlamalar ve cilt eşitsizlikleri için ise hafif bir pudra uygulayabilirsiniz. Ancak tüm bunları uygulamadan önce mutlaka cildiniz için orta faktör korumalı bir güneş kremi uygulamalısınız. Bu şekilde güneşin zararlı etkileri karşısında yüzünüz sağlıkla korunur.

Ağır ruj ve fardan da yaz aylarında kaçınmanız doğru olacaktır. Hafif tonda nude rujlar seçerek yazı geçirebilir parlatıcı yerine daha hafif olan dudak kalemleri kullanabilirsiniz. Ağır farlar yerine eyeliner kullanarak gözlerinizi de rahatsız etmeyecek makyaj yapabilirsiniz.

yüz temizleme Yaz için güzelliğinizi korumak istiyor iseniz akşam yatmadan önce mutlaka tüm yüz iyice temizlenmeli ve gün içinde yüze yapışan yağ temizlenmelidir.

Sıcak yaz aylarında dikkat edilecek diğer nokta ise saçlardır.

Yaz aylarında saçlara bakım yaparak güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Tüm bunlar ile güneşin zararından korunurken yazın tadını çıkarabilirsiniz.