Yaz Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

0
324

Yaz Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Hemen hemen herkes yaz aylarını dört gözle beklemektedir. Yazın denize, havuza kaçamaklar yapılır. Akşamları çıkılan yemekler ise kişileri mest eder. Bu kadar güzel giden gün içerisinde insanın canını sıkabilen, kişiyi rahatsız edebilen durumlar olabilir. Bunlar da yaz lekeleridir. Peki ama bu yaz lekelerli nelerdir?

Yaz lekeleri nasıl çıkarılır?

İşte bu yazımızda bu sorunlara cevap arayacağız.

1) Yazın en çok muzdarip olduğumuz konuların başında ter lekesidir. Peki ama bu lekelerden pratik bir şekilde nasıl kurtulabiliriz? İlk önce ter lekesi olan yeri limon suyu ya da leke çıkarıcı ile çitileyerek yıkayın. Daha sonra kıyafetinizi yıkayın. Böylece kesin çözüm uygulamış olursunuz.

kadın-terleme

2) Yazın özellikle annelerin sorunu olan çimen lekeleri, çıkması zor olan lekelerden biridir. Çocukların yuvarlanarak oynadığı çimenlerde yeşil rengin kıyafetlere geçmesi ile oluşan bu kirler, ilk yıkamada çıkmayabilir. Bu neden ile yıkamadan bir leke çıkarıcı ile yeşillenmiş bölgeyi ovalamak gerekmektedir.

kot-lekesi

3) Çilek lekesi de yazın başımıza gelen ve kolayca geçmeyen lekelerden bir tanesidir. Bu lekenin çıkması için ilk önce bir miktar suya bir yemek kaşığı kadar sirke koyup yarım yemek kaşığı deterjan ile karıştırıyoruz. Çilek lekesi olan kıyafet 30 dakika kadar bu suda bekletilmeli. Daha sonra da çamaşır makinesine atıp kıyafetimizi yıkıyoruz. Kesin çözüm.

cilek

4) Bisiklet yağı lekesi de zor çıkan lekeler arasında yer almaktadır. Yazın gerek çocuklarımız gerekse bizlerin kullandığı bisikletlerin yağlarını çıkarmak için lekeli bölgeyi ilk önce bebek pudrası döküyoruz. Ve fazla yağ kısmını bir kağıt havlu yardımı ile alıyoruz. Daha sonra bulaşık sabunu ile lekeli olan yeri siliyoruz. Burada önemli olan nokta bu bölgenin hem ön hem de arka yüzünün silinmesidir. Son olarak, kıyafeti çamaşır makinesinde bir kez yıkayarak kesin çözüme kavuşabiliriz.