Hamileler için bebeği koruma amacıyla tasarlanan birçok kıyafet mevcut. Bu kıyafetler hem anneye rahatlık vermek, hem de çocuğu koruma amacıyla üretilmişlerdir. Fakat daha sonralarda bu kıyafetler günümüz dünyasında günlük hayatta tercih edilen kıyafetlerden olmuşlardır. İşte bu kıyafetlerin başında da tulumlar gelmektedir.hamile-tulum

Tulumlar genelde hamileler için üretiliyorlardı. Ancak daha sonralarda rahatlık için günlük hayatta da tercih edilmeye başlandı. Zamanla bu tulumlar tasarımcıların elinden geçerek abiye tulumlara kadar taşındı. Abiye tulumlar daha çok ipek ve saten kumaşlar ile yapılır ve dantel detayları ile size çok şık bir görüntü sunar. Abiye tulumları kombinlerken yapmanız gereken ince bantlı topuklu ayakkabılar kullanmanızdır. Ayrıca abiye tulum modelleri ile takılarınızı inci detaylı seçerseniz çok daha şık görüntü elde edebilirsiniz.

tulum-model

kemer-tulum

 

dekolte-tulum

 

Tulum Kombinlerinde Ayakkabı Seçimi

Tulum modelleri arasında tabi ki sadece abiye tulumlar bulunmuyor. Keten, kot ve şifon tulumlar da en çok tercih edilen tulumların başında geliyor.

Tulumunuzun yanına hem düz hem de topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ancak en güzel kombinleri yapabilmek için; dar paçalı tulumlar için düztabanlı, bol paçalı tulumlar için ise topuklu ayakkabıları tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Böylelikle tulumunuzun imajını destekleyebileceksiniz.

yesil-tulum yazlik-tulum mavi-tulum

Tulum Kombinlerinde Takı Kombinleri

Tulumlar ile kombin yaparken takı seçimi de ayakkabı seçimi kadar önemli bir unsurdur. Eğer spor çizgilere sahip bir tulum giyiyorsanız neon renkli takılar ile tulumunuzu çok daha renkli ve şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylelikle tulumunuzun dinamizmi tavan yapmış olur. Eğer tulumunuz şık bir tulumsa takı olarak inci ve pırlanta gibi detayları tercih etmelisiniz. Bu şekilde insanlar üzerinde elegant bir etki yaratabilir ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.Bizce tulumlar da her zaman sade bir takı ve orta bir makyaj ile mükemmel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

sort-tulum siyah-tulum tulum-takimi