Günümüz trendlerinden daha doğal makyajın biraz daha belirgin halidir ıslak makyaj. Strobing olarak geçen bu trendde amaç yüzün daha sağlıklı, ışıl ışıl görünmesidir.  Bu akımda yüze kontür yerine aydınlatıcıyla boyut kazandırılır. Adım adım incelemek gerekirse ıslak makyaj nedir?

  • Baz

Yüzünüzü makyaja hazırlarken makyajın belki de en temel noktası nemlendirme kısmında kullandığınız günlük nemlendiricinizi aydınlık bir baz ürünle karıştırarak yüzünüze uygulayın. Burada dikkat edilmesi gereken bazınızın simli değil daha inci tanesi gibi ışıltılı olması. Simli kullanmamaya özen gösterin çünkü kim ister yüzünde parça parça görüntü oluşsun.

Nemlendiriciyi aydınlık bir bazla karıştırmamızın sebebi makyajımızın en temel adımından başlayarak yüze aydınlık, sağlıklı, içten parlayan bir görünüm vermek.

islak-makyaj-nedir

  • Fondöten

Eğer elinizde daha mat bitişli fondötenler varsa baz adımını atlayarak normal nemlendirilmiş yüzünüze bu kez aydınlık bazınızı fondöteninizle karıştırarak uygulayabilirsiniz. Fondöteninizi uygularken kullanacağınız araç, kullanmadan önce ıslatıp suyunu aldığınız nemli makyaj süngeri olursa sonuç daha aydınlık olur.

Pahalı ya da daha ucuz yollu onlarca kozmetik markasında ıslak bitişli, nem veren birçok fondöten bulmak da ayrıca mümkün.

  • Gözaltı

Daha aydınlık bir görünüme ulaşmanın bir diğer adımı da daha aydınlık gözaltlarıdır. Ten renginizden yarım ya da bir ton daha açık bir gözaltı kapatıcısıyla gözaltlarınızı kapatın. Burada dikkat etmeniz gereken eğer mor gözaltlarına sahipseniz kapatıcınızdan önce mutlaka bir düzeltici kullanmalısınız ki uyguladığınız o açık kapatıcı mor halkalarınızı daha da belirginleştirmesin.

strobing-makyaj-urunleri

  • Aydınlatıcı

Temel makyajınızı bitirdikten sonra sıra geliyor bu makyajın starı aydınlatıcılara. Yüzünüzün yüksek bölgelerinden olan elmacık kemiği, kaş kemiği, dudak üstü ve burnunuzun üstünü aydınlatarak ıslak görünümlü makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Islak makyajda kullandığınız ürünleri likit formda seçerseniz istediğiniz görünümü daha rahat elde edersiniz.